Rangers - Plavci

Rangers - Plavci

Známá česká country skupina hraje jak za starých časů!

Slavná česká skupina Rangers-Plavci věnující se stylu folk a country!

Oblíbená česká skupina Rangers-Plavci, věnující se stylu folk a country, oslavila minulý rok již 50 let své existence. Skupina se ve svém žánru stala legendou, její písničky zlidověly a všechny generace si je nejen při koncertech dodnes prozpěvují.

První sestava se sešla v roce 1964 a tvořili ji Milan Dufek, Antonín Hájek, Mirek Řihošek, Jan Vančura a Jiří Veisser. O rok později pětice odehrála svůj první koncert, za pivo a párek. O další dva roky později se zúčastnili festivalu Porta a hned první vítězství. Svou první desku vydali v roce 1968 u firmy Panton a již v roce 1970 měli na svém kontě první prodaný milion desek v Československu. V době normalizace se skupina musela přechodně přejmenovat na Plavce.

Jako jedni z mála jezdili do zahraničí, a to do exotické Jižní Ameriky, na Kubu; v roce 1988 měli 14 koncertů v Sao Paulu. Na konci roku 1989 postihla kapelu osudová rána. Po těžké nemoci zemřel kapelník tehdy stále ještě „Plavců“ Antonín Hájek. V roce 1990 se skupina vrátila k původnímu názvu Rangers. V devadesátých letech koncertovali po USA, Kanadě a Austrálii a obdrželi ocenění za prodané desky. V roce 2005 tragicky zahynul druhý ze zakládajících členů Milan Dufek.

Mezi nejznámější písně patří: Zvedněte kotvy, 500 mil, Teče voda, Rákosí, Pole s bavlnou, Láska je věc kouzelná, Vysočina, Orchidej a další.

Aktuální koncertní program skupiny Rangers-Plavci zahrnuje průřez jejich dosavadní tvorbou s důrazem na největší hity. Přijďte si ve dvou hodinách prožít celých 50 let znovu - spolu s nimi.

Hrají: Iva Hajnová, Mirek Řihošek, Max Presser, Karel Macálka, Franta Goliš Drápal
Žánr:koncert
Délka:120 min.
TOPlist