Felix Holzmann: Včera, dnes a zítra

Felix Holzmann: Včera, dnes a zítra

Pocta legendárnímu komikovi a jeho nestárnoucímu humoru!

Divadelní představení Včera, dnes a zítra nabízí to nejlepší z Holzmannova celoživotního díla. Jedná se o unikátní zcela profesionální znovu-ztvárnění legendárních scének a jejich uvedení v souvislém celovečerním zábavném programu.

V první části uvidí diváci scénky: Kvíz, Náhodné setkání, Hřbitovní rozhovor a V restauraci. Po přestávce následují: Ukulele, Statistika, Rozvod a Svačina v přesném provedení, jak jsou důvěrně známé z originálních nahrávek. Jako bonus je zařazena legendární scénka Včera, dnes a zítra ve zvláštní a nečekané, kombinované dvojroli.

Oblíbenou dvojici Felix Holzmann – František Budín nahrazují nová jména David Šír – Miroslav Reil.

Místo moderátora spojuje obsahový děj průvodní píseň s přiléhavými texty ke každému následujícímu číslu v živé interpretaci půvabné zpěvačky Markéty Zehrerové.

„Je častým zvykem, že se po celém světě obnovují známé hity velkých umělců pod názvem REVIVAL. Většinou však jde o hudební interpretaci (Beatles, Michael Jackson, Queen atd). Taktéž se stále dokola přistupuje k novým adaptacím starých klasických her. Nevím však o nikom, kdo by se odhodlal znovu nastudovat mluvené slovo oblíbeného komika v celovečerním divadelním představení. Pan Holzmann byl nejen prvotřídní komik, výborný herec a velmi vzdělaný pán, ale především to byl geniální autor čistého a ryzího humoru.

Nikdy nehrával sám sebe. Jeho scénky mají dramaturgický vývoj, precizní dialogy, osobité postavy a všeobecně fantastický text. Myslím, že když někdo napíše kvalitní dílo, je přímo povinností herců hrát je živě dál, i po jeho smrti.“

David Šír

Představení by nebylo možné uskutečnit bez laskavého svolení a propůjčení autorských práv dcerou a chotí Felixe Holzmanna paní Irenou Pettrichovou a Bärbel Holzmann.

Hrají: David Šír, Miroslav Reil, Markéta Zehrerová
Autor: Felix Holzmann
Režie: David Šír
Žánr:zábavný pořad
Délka:120 min.
TOPlist