Vladimír Mišík & ETC

Vladimír Mišík & ETC

„Táta českého rocku“ ...

Na jeho songy tančili v šedesátých letech možná už naši otcové, přesto charisma jeho tvorby trvá dál a přenáší se i na syny. Řeč je samozřejmě o Vladimíru Mišíkovi, naprosto zásadní postavě české bigbeatové a rockové scény. Legendární muzikant, mnohými pokládaný za jednoho ze zakladatelů české rockové scény vůbec, zahraje průřez svou bohatou tvorbou. A že za více než 40 let koncertování nashromáždil spoustu skvělých songů, dokazuje nehynoucí obliba u obecenstva.

Ačkoliv se tvorbu Vladimíra Mišíka pokoušel marně zastavit minulý režim (několik let patřil mezi oficiálně zakázané umělce) i nepříjemná nemoc, tenhle „táta českého rocku“ se dokázal vždy oklepat a postavit zpátky na nohy. Úspěch u převážně undergroundové scény si Vladimír Mišík vysloužil už první deskou stroze nazvanou 1. Tu známe ovšem také pod mnohem známějším označením Stříhali dohola malého chlapečka. Následovala řada dalších nahrávek, mezi kterými je zatím nejaktuálnější deska Ztracený podzim z roku 2010.

Proč je Vladimír Mišík tak jedinečnou postavou na české hudební scéně vykresluje i fakt, že stál u zrodu několika zásadních kapel české „bigbeatové“ scény. Pojmy jako Blue Effect nebo The Matadors dodnes rezonují v (d)uších českých fanoušků kytarovek a jsou vlastně „povinnou četbou“ pro „studenty“ školy rocku.

Hrají: Vladimír Mišík, Petr Pokorný, Pavel Skála, Jiří Veselý, Jiří Zelenka, Vladimír Pavlíček
Žánr:koncert
Délka:90 min.
TOPlist