Divadelní komedie

Světlana Nálepková

Světlana Nálepková je absolventkou pražské konzervatoře, ještě za studií se objevila v menších úlohách v televizi. Po absolutoriu hrála v Činoherním studiu v Ústí nad Labem a v Ypsilonce (1981-1983), poté byla spolu s V. Krejčím a M. Nesvadbou členkou Mimtria (1984-1989), s nímž dosáhla v rámci Československa značné popularity. Nálepková v té době také začala více hrát v televizních pohádkách, objevila se také v seriálu SYNOVÉ A DCERY JAKUBA SKLÁŘE (1985) nebo ve filmu LÁSKA Z PASÁŽE. Po rozpadu Mimtria (1989) začala vystupovat samostatně se svými představeními pro děti (Sněhurka na trampolíně, Šmidli fidli pidli atd.), po roce 1990 hostovala také v divadelní skupině Josefa Dvořáka. V letech 1993-1997 hostovala v Hudebním divadle Karlín, kde vynikla v roli Josefíny (muzikál Má férová Josefína).

Světlana Nálepková se prosadila také jako zpěvačka, její doménou jsou písně z dvacátých až čtyřicátých let, s úspěchem vydala CD s písněmi Marlene Dietrich nebo Edith Piaf. V současnosti Nálepková hostuje v několika divadlech (muzikál Milovat k smrti v divadle Metro nebo Úžasná slečna Flintová v Divadle Radka Brzobohatého), nadále zpívá na koncertech a vystupuje také na společenských akcích. Ve filmu jsme ji zatím naposledy viděli jako sekretářku v komedii PÁNSKÁ JÍZDA (2004).

Poprvé byla provdaná za svého kolegu z Mimtra Michala Nesvadbu (1985-1990), s nímž má dceru Josefínu, poté byla manželkou japanologa Martina Vačkáře, její další vztahy se dodnes často probírají v bulvárních médiích.

Termíny představení:

22.07.2024 20:00 Po
Když se zhasne
Letní scéna Harfa, Praha 9

TOPlist