Divadelní komedie

Miroslav Paleček

Miroslav Paleček, narozený 12. listopadu 1945 v Motyčínu u Kladna, je český folkový písničkář.

Paleček je známý hlavně z folkového dua Miroslav Paleček a Michael Janík, jako bývalý člen divadla Semafor a písničkář, spolupracující se zpívajícím právníkem Ivo Jahelkou. S Michaelem Janíkem se seznámil na soutěži Talent 1967.

Je však také znám jako originální interpret písní V+W+J a autor osobitých písní, které se z různých důvodů nestaly součástí společného repertoáru P+J. Spolu s Ivo Jahelkou se podílel autorsky i interpretačně na vytvoření úspěšného tématického CD „Tenisová akademie“, koncem r. 2005 vyšlo jeho první autorské sólové album „Každej je nějakej“ (F&C č.11, 12/2005) a v současné době natáčí CD „Ježkárny“ z písní Osvobozeného divadla, tedy písně V+W+J.

Repertoár hlavně z „Ježkáren“ a z jeho výše uvedených aktivit tvoří základ autorského písničkového recitálu. Nechybí ani největší hity P+J –Hele lidi, Valčíček, Prodavač limonád, Slušovická romance, Petřínská rozhledna, Na věky tu přeci nejsi …

Nestárnoucím písničkám nechybí melodičnost, nadhled, humor a svérázný písničkářský pohled na svět, který je posluchači sdělován kultivovaným a srozumitelným jazykem.


TOPlist