Filumena Marturano

Filumena Marturano

Manželství po italsku s dojetím a komikou

Simona Stašová a Svatopluk Skopal v hlavních rolích slavné komedie, která patří k tomu nejlepšímu z italské tvorby. Co všechno musí podstoupit prostá žena, aby dostala k oltáři zhýralého boháče a pro své syny zabezpečila rodinu. Vždyť děti jsou přece děti.

Domenico Soriano je úspěšný obchodník a též neodolatelný ctitel ženských půvabů. Mladičkou Filumenu Marturano potkal v jednom neapolském nevěstinci uprostřed druhé světové války. Pak se jejich cesty nakrátko rozešly, aby se však po válce náhodou potkali znovu a tehdy se zrodil vztah, který vydržel 22 let. Filumena se stala jeho milenkou a v době, kdy byl Domenico na cestách, dokonce vedla jeho obchody. A po všech těch letech si jednoho dne ten starý kocour přijde, že se ožení s nějakou mladou holkou! To tedy Filumena nemůže nechat jen tak!

V ideálně namíchaném dění se střídají humorné scény s dramatickými. Nesmrtelnou filmovou adaptaci s názvem Manželství po italsku natočil v roce 1964 slavný italský režisér Vittorio De Sica a do hlavních rolí obsadil Sophii Lorenovou a Marcella Mastroianniho.

Hrají: Simona Stašová, Svatopluk Skopal, Jaroslava Pokorná, Čestmír Gebouský, Jaroslava Tvrzníková, Malvína Pachlová, Anna Fialová, Andrea Daňková, František Skopal, Karel Heřmánek ml., Jan Ťoupalík, Petr Srna, Michal Čeliš, Libor Hruška, Zdeněk Hruška, Václav Legner
Autor: Eduardo De Filippo
Režie: Zdeněk Kaloč
Žánr:činohra
Délka:140 min.
Premiéra:25.11.2012
Produkce:Jana Hanzlíčková, Agentura Harlekýn
Vstupné:399 – 599 Kč

Termíny představení:

24.08.2021 20:00 Út
Letní scéna Harfa, Praha 9
28.11.2021 16:00 Ne
Divadlo Gong, Praha 9
TOPlist