Světáci

Světáci

Divadelní verze slavné hudební komedie

Notoricky známá filmová hudební komedie Vratislava Blažka a Zdeňka Podskalského s písněmi Evžena Illína a Vlastimila Hály z roku 1969 trůní od své premiéry na špičce žebříčků nejoblíbenějších českých filmů.

Parta tří fasádníků od Velhartic pracuje v Praze, v tom zářivém, velikém hlavním městě plném lákadel, zábavy a bujarého nočního života. Po dramatickém zážitku v grilbaru Diplomat, kde způsobí požár, se rozhodnou vzdělat v oblasti společenského chování.

Doufají, že si napříště v takovém „lepším podniku“ zaslouží, jako opravdoví světáci, společnost dam na úrovni. Odevzdají se do rukou zkušeného vychovatele, emeritního profesora tance a společenské výchovy.

Zdá se, že vše probíhá podle plánu. Žádný z nich však netuší, že nakonec natrefili na trojici podobně „dobře vyškolených“ lehkých dam?

Hrají: Monika Absolonová, Adéla Gondíková, Martin Zounar, Filip Tomsa, Zbyšek Pantůček, Jan Přeučil, Olga Želenská, Miriam Kantorková, Petr Gelnar, Martin Sobotka, Lukáš Pečenka, Pavel Vítek, Jaroslav Slánský
Autor: Vratislav Blažek, Zdeněk Podskalský, Evžen Illín, Vlastimil Hála
Režie: Lumír Olšovský
Žánr:činohra
Délka:140 min.
TOPlist