Divadelní komedie

Pavlína Mourková

Hereckou kariéru odstartovala v komedii režisérky Věry Plívové - Šimkové JAK SE TOČÍ ROZMARÝNY. To bylo Pavlíně 12 let a v té době byl její hlavní mimoškolní aktivitou sport - skoky do vody. Sportovní nadání zdědila po mamince, která se věnovala krasobruslení.

Po této zkušenosti se role jen hrnuly a logickým vyústěním byl nástup na konzervatoř. Krátce po absolvování si zahrála roli Marie ve Smyczekově dramatu PROČ?. V té době se v civilu Pavlína vzhledově od své postavy moc neodlišovala, sama se označila za "punkerku". V její filmografii je několik dalších poutavých titulů jako třeba SESTŘIČKY, KRAJINA S NÁBYTKEM či ČLOVĚK PROTI ZKÁZE.

Neodmyslitelnou součástí herecké profese Pavlíny Mourkové jsou role v televizních seriálech. V seriálu PŘÍTELKYNĚ Z DOMU SMUTKU, kde excelovala Ivana Chýlková, v několika epizodách sekundovala jako její cholerické spoluvězenkyně. TŘETÍ PATRO (seriál z prostředí odborného učiliště), ZDIVOČELÁ ZEMĚ (odehrávající se v poválečném Československu), ŠÍPKOVÁ RŮŽENKA (popisující nelehké začátky ambiciózní podnikatelky - hl. role V. Žilková) nebo pokračování populární NEMOCNICE NA KRAJI MĚSTA (po dvaceti letech) - to jsou jen některé další kde jsme mohli Pavlínu Mourkovou vidět.


TOPlist